Křesťanské internetové stránky

Asi jste očekávali, že po rozkliknutí názvu se na vás vyvalí seznam křesťanských internetových stránek, které tak či onak se zabývají biblickými otázkami. Ne. Zde bych se chtěl podívat na jiný problém. Dnes má kdokoliv možnost psát na internetu, vytvořit si vlastní blog, stránky, věnující se jakékoliv tématice. Pokud to jsou stránky křesťanské, musíme se o to více mít na pozoru.

1.Tesalonickým 5:21-22 vše však ověřujte: správné podržujte, každého druhu špatnosti se straňte.

1.Janův 4:1 Milovaní, nevěřte každému duchu, nýbrž duchy ověřujte, zda jsou z Boha, protože do světa vyšlo mnoho nepravých proroků.

(Nevěřte, prosím, slepě ani tomu, co zde já píšu, ale kontrolujte si to s písmem)

Jak jsem se zmínil v jiném článku první křesťané, o kterých se píše v písmu byli obyčejní lidé, rybáři, výběrčí daní atd. Pán Jehošua při svých kázáních nepoužíval slova, při kterých by posluchačům „padala brada“, ale mluvil k nim srozumitelnou řečí. Sice v podobenstvích, ale běžnými slovy. A dnes? Často narážím na stránky kde je psáno např.: Misie i dnes pomáhá vytvářet adekvátní eklesiologické modely…, přístup, který pracuje s křesťanskou imaginací…, Evangelikální teologie vedle hermeneutického, pragmatického a christocentrického pojetí autority a historicity Bible…, se vynořila otázka jeho doktrinální integrity…, Vyučování pneumatologie ve sboru aneb jak používat Studijní Bibli s výkladovými poznámkami na půdorysu Bloomovy taxonomie… toto je pár vyjmutých vět z JEDINÉ internetové stránky Vyšší odborné školy misijní a teologické. Takto je to na mnohých „křesťanských“ stránkách. Subordinaristé, exegeze, teď jsem chtěl přidat spousty dalších „učených“ slov, ale pro vaši představu to snad stačí. Prostě, spousta cizích slov která, chceme-li pochopit, nutně musíme brouzdat v dalších oknech po internetu abychom se vůbec dovtípili, co tím chtěl pisatel říct. Proč? Aby si pisatel dokázal, jak je strašně chytrý (a my tím pádem hloupí)? Nebo schovává vlastní nevíru za tato slovíčka, aby si ostatní řekli: „Tak ten přikáže moruši a přestěhuje se celý sad“? (Lukáš 17:6). Na jedněch stránkách jsem četl o trojici, jak je to jediné správné učení, přičemž závěrem se doslova píše: Složitost doktríny Trojice by nám však nemělo bránit v jejím vyučování. Autor sám přiznává, že je tato nauka složitá… Inu skvělá doktrína pro rybáře… Vždyť i na čtení samotné bible mi stačí umět číst. Tyto rádoby chytré internetové stránky mají jedno společné. Dobře se v takových vyjádřeních skryje lež. Takže je to podobné, jako v mém článku o církvích. Polovina článků psaná tak, že je klidně podepíšete a druhá polovina nepravda. A takových stránek najdete opravdu mraky. Občas je fajn na tyto stránky zabrousit a podívat se třeba na danou problematiku i z jiného úhlu. Sám sebe se mohu ptát: “Co když mají pravdu a já se mýlím?“ Toto je vůbec zajímavý dotaz. Všimněte si, že obhájci nauky o trojici si jej vůbec nepoloží. Oni přece MAJÍ PRAVDU. Zatímco my, kteří této nauce nevěříme, si (alespoň tedy já) občas takovouto otázku položíme. Už jen toto mne přesvědčuje, že nauka o trojici je satanův podvod, protože on nikdy chybu nepřizná, stejně jako tito jeho trubači.

Na závěr tedy alespoň přidám dva odkazy na, z mého pohledu, seriózní křesťanské stránky:

https://obohu.cz/

https://bozijmeno.webnode.cz/

A ještě dovětek – Pozor abyste na různých křesťanských nebo rádoby křesťanských stránkách nestrávili neúměrně dlouho času a na Písmo samotné vám pak už nezbyl čas. I to je satanův fígl, aby vás odloudil od pravdy.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *